HiSuite Kullanın

Verileri Kolayca Yedekleyin ve Geri Yükleyin

Telefonunuzdaki devasa veriyi nasıl hızlıca yedekleyebilirsiniz?
Telefonunuzu onarıma gönderdiğinizde gizliliğin ifşa olmasını nasıl önlersiniz?
Kazara silinen verileri nasıl geri yüklersiniz?
HUAWEI HiSuite bu sorunlarla başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

HUAWEI HiSuite nedir?

HUAWEI HiSuite bir Android akıllı cihaz yöneticisidir. Aşağıdaki senaryolar için, HiSuite aracını kullanarak üç adımda verileri bir bilgisayara yedekleyebilir ve verileri telefonunuza geri yükleyebilirsiniz.

• Telefonun hasar görmesi veya kaybolması sebebiyle önemli verileri kaybetmenin önüne geçin.

• Onarıma göndermeden önce kişisel gizliliği korumak için verileri geçici olarak temizleyin.

• Verilerin tümünü bir dokunuş ile yeni cihazınıza aktarın.

• Telefonu, tableti vb. fabrika ayarlarına döndürmeden önce verileri yedekleyin.

Ayrıca, önceden HiSuite ile yedeklenmişse, telefonunuzdan kazara silinen verileri hızlıca geri yükleyebilirsiniz.

HUAWEI HiSuite Nasıl Yüklenir ve Kullanılır?

1. Adım: HiSuite Aracını Bilgisayarınıza İndirin ve Yükleyin

HUAWEI Tüketici Resmi sitesini ziyaret edin, Destek sekmesine tıklayıp HUAWEI HiSuite sayfasına erişin. İlgili sürümü indirin ve yükleyin. İndirme sayfasına gitmek için tıklayın:
https://consumer.huawei.com/tr/support/hisuite/

2. Adım: Telefonunuzu HiSuite’e Bağlayın

1.    Telefonunuzu orijinal USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Fotoğrafları aktar veya Dosyaları aktar üzerine dokunun.

2.    Ayarlar bölümüne girip arama kutusuna HDB yazın; etkinleştirmek üzere HiSuite'in HDB kullanmasına izin ver öğesine dokunun veya Ayarlar > Güvenlik > Daha fazla ayar kısmına gidin.

Sonraki adıma göz atmak için oku tıklayın

3.    Lütfen bağlanırken telefonunuzdaki yetkilendirmeleri kabul edin. Yetkileri HiSuite aracını kullandıktan sonra kaldırmak istiyorsanız, lütfen HiSuite’in HDB yetkilerini iptal et öğesine dokunun.

4.    Telefonunuzda HiSuite Uygulamasını açın, bilgisayardaki giriş kutusuna gösterilen sekiz basamaklı onay kodunu girin ve ardından “Bağlan” üzerine tıklayın.

*Hatırlatma: Windows ve MAC sistemlerinin yeni sürümleri için, HiSuite Uygulamasını açıp, onay kodunu almak üzere yetkilendirmeleri kabul etmeniz gereklidir.

3. Adım: Veri Yedekleme ve Kurtarma

Veri Yedekleme

1.     Bağlantıyı tamamladıktan sonra, bilgisayarınızda HiSuite programını başlatın ve Veri Yedekleme üzerine tıklayın.

2.     Yedeklemek istediğiniz verileri seçin ve ardından Yedekle düğmesine tıklayın. Verileri şifrelemek isterseniz, Parola ile şifrele öğesini seçin.

*Hatırlatma: Parola ile şifrele öğesini seçerseniz, parola oluşturmanızı isteyen bir iletişim kutusu açılır. Ayarlardan sonra, yedeklemeyi başlatmak üzere Tamam öğesine basın.

3.     Yedekleme bittikten sonra, bir Tamamlanma mesajı gösterilir. Bitti’ye tıklayın.

*Hatırlatma: Bilgisayarınızda kalan disk alanının, yedeklenecek verinin boyutundan büyük olduğundan emin olun. Aksi takdirde, yedekleme işlemi yetersiz alandan dolayı başarısız olabilir.

Veri Kurtarma

HiSuite ile verileri yedeklediyseniz, bilgisayarınızda HiSuite programını başlatıp ardından Geri Yükle üzerine tıklamanız yeterlidir; bilgisayar varsayılan yedekleme konumundan önceki yedekleri gösterecektir. Telefonunuza geri yüklemek istediğiniz verileri seçin ve ardından verilerinizi geri yüklemeye başlamak üzere Geri Yükle üzerine tıklayın.

*Hatırlatmalar:
• Birden fazla yedeğiniz varsa, verileri geri yüklemek üzere lütfen en son yedeği seçin.
• Geri yükleme işlemi esnasında, telefon otomatik olarak ekranı açar. Ekranı manuel olarak kilitlemeyin veya telefonun bilgisayar bağlantısını kesmeyin.
• MAC sistemi bulunan bir bilgisayar için veri yedekleme ve kurtarma adımları yukarıdan biraz farklı olabilir. Lütfen gerçek duruma bakın.

Verilerinizi HiSuite ile düzenli olarak yedekleyin. Hızlı ve kolay şekilde geri yükleyin. Artık endişe etmenize gerek yok, artık kayıp yok!

*Hatırlatma: Yukarıdaki talimatlar örnek olarak EMUI 10.1 doğrultusunda verilmiştir. Diğer versiyonlarda biraz farklı olabilir. Lütfen asıl durumunuza göre ayarlayın.